Kinyíltak! Nézegess csodálatos fotókat Tokióból!
Egy héten keresztül lehet élvezni a cseresznyefákat teljes pompájukban Tokióban. A hosszú és hideg tél után egy kicsit megkésve, de a japán főváros nagy részén rózsaszínben és fehérben tündökölnek a parányi selymes szirmok. A szakurák, vagyis a cseresznyefák hatalmas tömegeket vonzanak szerte Japánban. Én sem véletlenül időzítettem a japán körutazást mostanra.
Március vége és április eleje általában a központi virágzási szezon, de délen és északon ez az időszak kiterjedhet februártól akár májusig is. A meteorológiai szolgálat naponta jelzi, hogy milyen állapotban vannak a bimbók, van olyan időjós, aki több tízezer fát figyel és állítja fel a szirmok aktivitásának pontos időpontját. Ezeket áttanulmányoztam majdnem egy éve és úgy terveztem az utazást.
A japán utazásomnak Tokió az utolsó állomása. A délebb városokban csak elvétve voltak kinyílt fák. El voltam kenődve, hiszen ezekért az apró kis szirmokért utaztam pont április elején Japánba. A természetet nem lehet befolyásolni ezt tudom én. A hideg miatt csak nem akartak kinyílni a bimbók Oszakában és Kiotóban. De Nara és Himeji sem büszkélkedett sok virággal. Hiroshimában volt pár szép fa a botanikus kertben, de a fák többségének még kell néhány hét.
Ez nekem nem vígasz, hiszen most vagyok itt, most tudom őket megnézni. A tokiói szirmok állását is követtem a neten. Ott attól tartottam, hogy mire felérek Tokióba, már vége lesz a virágzásnak. Az egyikről lemaradok, a másikról lecsúszok. Viszont az égiek kegyesek voltak és pont úgy emelkedett a hőmérséklet, vagy éppen csökkent, hogy a legjobb időben érkeztem meg Tokióba.
A japánok hanamikat tartanak ilyenkor. Kimennek a parkokba, leterítik a műanyag lepedőjüket, viszik a kerti bútorokat és a bento dobozos kis ételeiket, no meg persze piát. A virágok nézése (ami egyébként a hanami jelentése) társasági esemény. Családok és barátok piknikeznek köztereken és parkokban. A cégek bulikat rendeznek, ráadásul ilyenkor ér véget a pénzügyi év is, valamint kezdődik az új év az iskolában.
Mindenhol pink szirmos holmik vannak. Már a virágzást megelőzve selyemvirágokat tesznek ki a boltok kirakatába és díszitik fel az utcákat, várva a japán népünnepélyt. A Tokyo SkyTree kilátó belső tereiben apró darabokra vágott papír szirmok vannak felfűzve. Itthon ilyeneket Edinas Paper Installations csinál.
Sokan a havas tájhoz hasonlítják a fehér szirmokat és ámulnak, hogy tavasszal hóesés van. A többség azonban az új évszak megérkezését ünnepli. Mivel a szirmok élete nagyon rövid, gyakran az emberi élethez hasonlítják ezt az időszakot. A szamurájok is saját magukat látták a virágzásban. Az életük akár olyan rövid is lehet, mint a szakura.
A város gyönyörű. Egy bakancslistás álmom vált valóra. Na de, ennél talán még fontosabb az, hogyTokióba megérkezett a várva várt tavasz!
Én is szakurába öltöztem ma.
Japánban minden kawaii, vagyis cuki! A cseresznyefa virág fesztiválnak is saját kabalája van.
Hatalmas a tömeg az Ueno Parkban.
Hanami partik. Érdemes korán megérkezni, mert a tatamik érkezési sorrendben foglalhatók el.
A pénzügyi negyed is kivirágzott.
Az ősi szimbólumos lampionok valójában reklámtáblák. A szponzor cégek szerepelnek rajta.
Bármerre is mész a városban, szakurát fogsz látni!
Modernnek tűnő csónak az egyik népszerű helyen.
Romantika a köbön.
Mára már az a pár bimbó is kinyílt!
A Sensoji templomnál a fotósok mennybe mehetnek. Ázsiai turisták bérelnek kimonót, hogy a templom körül tudjanak fotózkodni. Mindenki nagy örömére!
A Nakamise bazársor bal oldalán művirág, jobbra már az élők.
Egymás mellett van itt buddhista templom, shintó szentély és japán kert.
A világ második legmagasabb épülete, a Tokyo Sky Tree és előtte néhány aprócska fa.
Japánban tényleg érdems a lábunk elé is nézni. Itt nagy kultúrája van a csatornafedőknek.Városonként különböznek. Nekem évek óta az a mániám, hogy ezeket fotózom világszerte. Ezt az Ueno Parkban lőttem. Többi ilyen jellegű képet az Instagramomon találtok a #BalaShoes tagek alatt.
A legnépszerűbb hely a városban, talán az Ueno Park széles sugárútja. Itt senkit nem zavar a tömeg, annyi gyönyörűség van.
Ezeken a fákon nem nőnek gyümölcsök. A japánok szeretnek ajándékba gyümölcsöt adni. Ez a 15 szem cseri 5500 Ft-ba kerül.
Az Okura Hotel lobbijában pár naponta cserélik a virág díszt. A tegnapi hatalmas Ikebana kreáció már kivirágzott, mára újabb ágakat hoztak, amik pár napig bírják még a gyűrődést a recepció mellett.
Este is folytatódik a parti. Az elegáns Roppongi negyed utcájába véletlenül tévedtem.
A fákat ebben az utcában erre a pár napra kivilágítják. Varázslatos élmény itt andalogni.
A képek 2017. április 4-5.-én készültek Tokióban. A következő napokban próbálok még néhány helyszínen fotózni és azokat is fel fogom tölteni a blogra! Ne maradj le róluk sem, csatlakozz a Facebookon és Instagramon és Youtube-on!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.